327: Zakładamy bloga

Cześć! Nazywam się Bogo Szachraj i jestem muzykiem. Cierpię też na taką przypadłość, że chcę, aby moja muzyka dotarła do ludzi. Aby coś znaczyła.

Ale, ale, panie Szachraj, chcieć, to może i móc, ale to jednak za mało. Ano za mało. Za chęciami muszą pójść czyny – wybaczcie truizm – a ich liczba jest ogromna. Od kiedy zrozumiałem, jaka fura roboty mnie czeka, jeśli chcę zrealizować zamierzenie zdradzone we wstępie, podczas każdej podejmowanej przez mnie w tym celu czynności, w głowie pojawiała się myśl: to są tysiące małych kroków.

Tygodniami ćwiczysz skale bluesowe? Tysiące mały kroków. Wywalasz kasę na lepszy sprzęt do nagrywania? Tysiące małych kroków. Próbujesz załatwić koncert? Nie udało się? To nic, przynajmniej usłyszeli twoje imię, ktoś zapamięta. Tysiące małych kroków. Wydajesz płytkę z oryginalnymi piosenkami i próbujesz rozprowadzić po występie, ale nikt nie chce? Wychodzisz wkurzony z klubu, przy wyjściu zaczepia cię jakiś koleś i mówi, że chce płytkę, bo twoja piosenka trafia? Tysiące małych kroków.

No dobra, ale kogo to obchodzi? Spokojnie, mnie też nie interesowałyby perypetie gościa z internetu, który chce mi wcisnąć swoją muzykę. Cel tego bloga jest inny. Pierwszemu wpisowi nadałem numer 327 – liczba wzięta z kosmosu, ale oddaje rozmiar pracy, jaką dotychczas wykonałem. Umówmy się, że na drodze do celu, czyli 1000 kroków – czyli haj$u i sławy, wiadomo – jestem w jednej trzeciej. Oczywiście to nieprawda – jestem gdzieś w jednej setnej, ale nie bądźmy drobiazgowi. Faktem pozostaje, że czegoś się nauczyłem i chcę się tą wiedzą podzielić. Będę tu pisał o sprawach, związanych z byciem muzykiem: o sprzęcie, o graniu i śpiewaniu, o pisaniu muzyki i tekstów, o aranżacji i produkcji, o szukaniu miejsc do grania, o przydatnych stronach, o wybitnych songwriterach. Wiem z doświadczenia, że takie informacje są bardzo pożądane, bo często spędzałem długie godziny na poszukiwaniu dobrych źródeł. Tutaj będziecie mieć dostęp do takiej wiedzy w pigułce. Będę też pisał o sobie: o tym, czym się obecnie zajmuję, o moich spostrzeżeniach, o pisanych utworach i planach.

No wreszcie raczyłeś zdradzić, o czym będzie ten cholerny blog! Przepraszam! Po prostu lubię pisać. Obiecuję też, że zamieszczane tu wpisy będą zwięzłe i konkretne, 0% ściemy.

Do zobaczenia!

PS. Od razu pierwsza porcja porad na dobry początek:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s