332: Kilka fajnych stron

Internet jest wspaniały: jeśli masz z czymś problem, wpisujesz hasło w googla i po chwili cały świat chce ci pomóc. No właśnie, cały świat to jednak trochę sporo, nie? A niektórzy wcale nie chcą nam pomóc, tylko zgarnąć nasze kliki. W ciągu paru lat samouctwa z tematów około-muzycznych poznałem kilka stron, które ratowały mnie z opresji, nie żądając niczego w zamian. Przed wami subiektywny przegląd ciekawych atrakcji turystycznych miasta Muzyka, leżącego w kraju Internet.

Nagrywanie i produkcja

Zakamarki audio (http://zakamarkiaudio.pl/)

Punkt obowiązkowy dla każdego producenta. Niezwykle rzetelny blog, którego autor to prawdziwy fachowiec. Masa poruszanych tematów, regularne wpisy poświęcone pytaniom czytelników, uprzejmość i dostępność. Znak jakości Szachraja przyznany bez wahania.

John Miller Productions
(https://www.youtube.com/user/123johnmiller/featured)

Również coś dla domorosłych producentów, z naciskiem na tych używających kombajnu FLStudio. Dzięki Johnowi poznałem i zrozumiałem kilka przydatnych technik obróbki dźwięku i moje utwory brzmią – mam nadzieję! – trochę lepiej.

Music Radar (http://www.musicradar.com/)
Musician’s Friend (http://www.musiciansfriend.com/)
Elektroda (http://www.elektroda.pl/)

Zanim kupisz nowy sprzęt do nagrywania albo szarpniesz się na wyczesany wirtualny instrument, warto poczytać opinie i recenzje, najlepiej z kilku rożnych źródeł. Na przykład jak trzy powyższe strony. Dobrze jest też pamiętać, że do każdej informacji należy podchodzić z rezerwą – każdy czasem się myli, niestety…

Teoria muzyki

Powściągliwy blog muzyczny
(http://powsciagliwy-blog-muzyczny.blogspot.com/)

Sporo rzeczowych, sumiennie przygotowanych informacji z teorii (i praktyki) muzyki podanych w przejrzystej formie. Blog już niestety nie jest aktualizowany (może się mylę?), ale i tak warto go odwiedzić, bo wśród opublikowanych dwudziestu kilku wpisów znajduje się naprawdę solidna dawka wiedzy.

Blues Course na JazClass
(http://www.jazclass.aust.com/blues4u/blues/default.htm)

Nie przerażaj się tytułem! Na tej stronie znajdziesz ogrom przydatnych informacji z teorii muzyki: o skalach, akordach, rytmie oraz – omawianej już przeze mnie – strukturze 12-taktowej. Choć wymagana jest znajomość zapisu nutowego, strona jest naprawdę przystępna i przekazuje również wiedzę z poziomu podstawowego.

Promowanie siebie i swojego dzieła

Muzyczna kawa
(http://muzycznakawa.ikm.gda.pl/)

Infografika zawierająca garść pożytecznych porad związanych z promowaniem swojej muzyki. Porządna robota.

Fabryka Zespołów – przegląd konkursów
(http://www.fabrykazespolow.pl/zglos)
Konkursy Kreatywne – kategoria: muzyka
(http://konkursykreatywne.pl/category/muzyka/?s)

Dwie strony, które warto odwiedzać od czasu do czasu. Znajdziecie tutaj informacje o nadchodzących przeglądach piosenki i konkursach muzycznych.

To tyle na dzisiaj. Niewykluczone, że w przyszłości powrócę do tematu, bo człowiek się całe życie uczy i poznaje nowe strony; jeśli znacie jakieś warte polecenia – dajcie znać w komentarzach!

Do następnego!
Bogo

2 myśli na temat “332: Kilka fajnych stron

  1. Ciekawe strony warte zapamiętania! Mogę spytać jak wstawiłeś na swojego bloga odtwarzacz z piosenkami (po prawej stronie)? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, u mnie już niedługo nowa recenzja. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s